Inspirace pro učitele

Připravili jsme pro vás praktickou příručku ROZVÍJÍME DEMOKRATICKOU KULTURU NA ŠKOLÁCH. Tato příručka je zhmotněním naší více než dvouleté práce a poznatků. Byli bychom rádi, kdyby vám sloužila jako jeden ze zdrojů inspirace a byla vám dobrým pomocníkem při realizaci vašich plánů i změn.

Příručku si zdarma můžete prohlédnout, případně stáhnout na odkazu zde. 

K dispozici je také tištěná verze příručky, kterou vám po předchozí dohodě rádi věnujeme.

Pedagogové zapojení do projektu Demokratická škola tvořili a ověřovali jednotlivé aktivity ve výuce v období 2021 – 03/2022. S aktivitami z oblastí mediální výchovy, aktivního občanství, podpory pozitivního klimatu ve třídě a dobrovolnictví se můžete seznámit níže. Vybírejte z pestré nabídky toho nejlepšího ve formě metodických a pracovních listů. Materiály si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet také ve vaší třídě. Přejeme hodně úspěchů a radosti!